Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


CHYNORANY

CHYNORANY, Dekanát Bošany, Nitrianska diecéza, VÝVOJ NÁZVU: Herenen - 1387, Henyeren - 1390, Chinoran -1773, 1910 - Kinorány, maď.: Herenyen, Henyeren, ADRESA: RKFÚ, ul. V. Beniaka č. 54, 956 33 Chynorany, tel.: 038 / 542 44 08, chynorany@fara.sk, http://chynorany.fara.sk, KŇAZ: dekan – farár Šimko Ján, (od 1. 7. 2007 – aj k r. 2012), PREDCHODCOVIA - farári a správcovia farnosti: 1648 – 1622 - Krencery František, 1662 – 1667 - Smutko Štefan, 1667 – 1692 - Šimko Martin, 1692 – 1706 - Bartovič Mikuláš, 1706 – 5. 9. 1711 (kedy zomrel) - Adamovič Juraj, 1711 – 1739 - Matejovič Andrej, 1739 – 29. 12. 1750 (kedy zomrel) - Fabianyi Michal, 1751 – 1763 - Valentovič Jozef, 1763 – 1775 - Kossuth Andrej, august 1775 – 1786 (kedy zomrel) - Frídecký Pavol, 1786 – 1802 - Rokický Jakub, 1802 – 1822 (kedy zomrel) - Hazucha Martin, 30. 7. 1822 – 1844 - Illing František, 1844 – 1866 (kedy zomrel) - Prídavka Jozef, 1866 – 31. 12. 1902 - Špánik Tomáš, 5. 5. 1903 – 30. 7. 1955 (kedy zomrel) - Wohland Ignác, 1948 – (1952) – správca farnosti Farkas Ernest Ján, 15. 1. 1952 – 30. 9. 1968 – správca farnosti Janega Štefan, ThDr., 1968 – január 1974 - správca farnosti Markovič Edmund, februára 1974 – 1977 - správca farnosti Trulík Blažej, 1977 – február 1985 - Domián Anton, marec 1985 – júl 1990 - Šipkovský Bernardín, SDB, dekan, 1. 7. 1990 – 30. 6. 2002 - Gura Ladislav, ThLic., 1. 7. 2002 – 30. 6. 2007 - Pšenák Ivan, Mgr., kapláni: 1932 – (1934), 1938 - (1950) - Farkas Ernest Ján, august 1950 – september 1951 – Dančík Rudolf, september 1951 – 15. 1. 1952 - poverený zastupovaním kaplána – Štrbavý Elemír, výpomoc: 1950 – 1968 – Magdolen Štefan, Mgr., dekan, asesor, RODÁCI: Baltazár z Chynorian (od r. 1559 farár Krásno nad Nitrou), Chynoriansky Michal (6. 9. 1604 - farár Krušovce), Chynoriansky Štefan (1630 – Jacovce), Králik Juraj (ordinovaný 16. 3. 1657), Smútko Michal (1630 - farár Radošovce), Smútko Štefan (1630 - farár Bohunice), Smútko Štefan, ml. (do r. 1656 – Pezinok), Chynoriansky Michal (7. 5. 1675 - farár Križovany), Chynoriansky Juraj (ordinovaný 18. 3. 1666), Magdolen Adam, Mgr. Ph. (ordinovaný 20. 4. 1685), Smútko Michal (narodený v r. 1657), Loviškovič Štefan (1679 – bakalár), Mihalovič Ján (ordinovaný 18. 3. 1703), Chynoriansky Ján (narodený v r. 1686), Préthy Ján (1695), Terlanda Ján (3. 11. 1708), Babilovič Ján (27. 12. 1714), Bezák Jozef (6. 3. 1835), Vencel František Xaver (21. 2. 1837), Kiáczy Anton (28. 10. 1837), Bezák Štefan (6. 8. 1838), Chrenko Adam (15. 12. 1843), Vencel Anton (10. 1. 1844), Bezák Štefan (6. 5. 1851), Šéda Ernest (27. 6. 1851), Púchovský Štefan (6. 8. 1853), Zaťkovič Karol (4. 11. 1853), Zaťkovič Anton (2. 4. 1858), Bezák Juraj (17. 4. 1859), Terlanda Ján Emil (27. 8. 1866), Terlanda Adam (28. 8. 1868), Pelikán Adam (6. 8. 1872), Púchovský Valentín (5. 3. 1874), Terlanda Rudolf (16. 4. 1874), Bezák Jozef (28. 2. 1877), Bezák Štefan (3. 10. 1877), Púchovský Jozef (3. 4. 1883), Šmotlák Anton (16. 1. 1891), Bezák Pavol (20. 11. 1898), Magnusek Vojtech (20. 11. 1902), Bebjak Štefan (18. 8. 1905), Kiss Dezider (7. 2. 1908), Marko Matej (24. 2. 1910), Košík Rudolf (15.9.1912), Hatala Valentín (narodený 10. 1. 1913), Kováčik Pavel (13. 4. 1913), Michalík Anton (9.5.1913), Košík Vendelín (19. 10. 1913), Michalík Rudolf (16. 4. 1914), Vlčko Vojtech (19. 4. 1915), Marko Anton (6. 8. 1919), Kováčik Vojtech (14. 5. 1924), Jankeje Ľudovít, SVD (14. 12. 1924), Magdolen Štefan Magdolen (5. 9. 1925), Bezák Anton (16. 10. 1926), Kmotorka Stanislav (28. 4. 1929), Galvánek Bohdan (4. 3. 1947), Šuppa Jozef (5. 9. 1951), Marko Jozef (8. 3. 1975), Kobliha Pavol (8. 3. 1974, niekoľko rokov pred vysviackou sa jeho rodičia prisťahovali do Chynorian), Skurčák Ján (9. 4. 1979), HROBY KŇAZOV: Adamovič Juraj (zomrel 5. 9. 1711), Frídecký Pavol (1786), Špánik Tomáš (12. 9. 1909), Šmotlák Anton (25. 7. 1947), Wohland Ignác (30. 7. 1955), Bezák Pavol (5. 11. 1962), Galvánek Bohdan (15. 6. 1973), Marko Matej, SJ (22. 10. 1974), Košík Vendelín (10.10.1977), Magnusek Vojtech (10. 10. 1981), Kováčik Pavel (3. 2. 1983), Hatala Valentín (2. 11. 1987), Michalík Anton (9. 2. 1989), Košík Rudolf, SDB (13. 7. 1995), Magdolen Štefan, dekan (3. 8. 1997), Hatala Valentín (2. 11. 1987), Magdolen Štefan, Mgr., dekan, asesor (3. 8. 1997), CIRKEVNÉ INŠTITÚCIE: Farská charita, Školská 184, 956 33 Chynorany, tel.: 038/ 542 46 17, Katolícky dom, VIZITÁCIE: 11. 8. 1767, 1798 - biskup Ján František Xaver Fuchs, … 1828 - biskup Jozef Vurum

Zoznam farností okresu Topoľčany

Celoslovenský zoznam farností

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

velke nezrovnalosti ucinkovania knazov vo farnosti chynorany

(maria, 14. 10. 2014 11:20)

prosim o opravu ucinkovania knazov vo farnosti Chynorany a to spravca farnosti pán farkaš učinkoval do roku 1954, a potom bol spravca farnosti janega stefan ktory učinkoval od roku 1954 do roku 1974, kto to moze opravit, tomu srdečne dakujem.